portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lawendowe Wzgórza - sprawy osiedlowe » Forum » Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Lavender 
   

VIP


Dołączył: Nie Maj 30, 2010 23:18
Posty: 1225
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:30    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

lawendowe285 napisał:
Ogólnie już nie chce mi się polemizować dalej na temat jakości mieszkania na osiedlu bo dużo tematów jest subiektywnych w zależności od osoby i nie ma to większego sensu.


W ogóle nie ma sensu polemizowanie przez osobę, która tu NIE MIESZKA z osobami, które tu MIESZKAJĄ Rotfl No chyba, że w celach marketingowych.
Dziubeleczek 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Czw Maj 01, 2014 11:29
Posty: 68
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:56    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

lawendowe285 napisał:
@Dziubeleczek, mówisz że mieszkałeś wcześniej z poprzednią kobieta na LW, potem kupiłeś mieszkanie używane a teraz jeszcze kawalerkę na LW i narzekasz że nie masz 10min spacerem na plażę? Very Happy Wskazówka: sprzedaj kawalerkę, mieszkanie na LW i kup sobie mieszkanie przy plaży


Czytaj wszystko, a nie wybiórczo Smile
Na jabłoniowej 25 mieszkałem i widziałem jak te bloki były budowane, a teraz na własnościowym na LW blok dalej. Kupno z powodu zakupu mieszkania za gotówkę, a nie mdm Smile
Gdybym miał zdolność to bym dobrał sobie 150k i kupił gdzie indziej, niestety na tamten moment nie było jej, a 200tys na m2 raz na rok uzbierać to też trochę trzeba się nagimnastykować Smile

Nie wiem gdzie Ty masz 10min główną ulicą do placów zabaw, ale jeśli nawet to ciężko się przejść z nim?
Trawniki rozjechane, no tak przy blokach 10 pietrowych gdzie jest 20miejsc na samochody to coś dziwnego xD

Ktoś wypisuje to co jego zdaniem jest niezadowalające na osiedlu to Ty chcesz udowodnić, że się mylą Smile
Na moje kontrargumenty do Twoich plusów próbujesz mnie przekonać do zakupu mieszkania gdzie indziej wypisując bzdury, bo coś gdzieś dzwoni ale czy to kościół czy mekka to już nie wiesz xD

@Lavender, ależ można i nie tylko w kwestiach marketingowych, ale na siłę wciskanie kitu, jakie osiedle jest super to zapraszamy do budki przed wjazdem na osiedle Smile
Każdy może się wypowiedzieć i napisać co mu przeszkadza i niech konkretnymi argumentami to pokryje, a nie "kupię tu mieszkanie bo niskie zabudowy" xD

Sąsiad kupując mieszkanie pytał o wysokość ulicy/chodnika odnośnie ogródka. Ogródek będzie oczywiście wyżej, taaaa i teraz ogródek w odniesieniu do ulicy jest 70cm niżej i jedyne co deweloper na to, no cóż sorry tak się grunt ułożył xD
espegd 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 08, 2014 11:32
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 10:17    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Wysypiskiem czuć czasami kilka razy w miesiącu, czasami raz w miesiącu. Zależy jak wiart wieje. Sklepy w weekend do 22 czynne, dość krótko jak ktoś chce pobalować Razz

komunikacja totalna porażka. Dzisiaj nie odpalił mi samochód i pierwszy raz od dawna musiałem pojechać komunikacją do centrum, zeszła mi godzina na dojazd. Pracuję poza Gdańskiem, dojeżdżam 30km i autem jadę 30 minut, a dzisiaj złom nie odpalił i jechałem 1,5h (godzinę ZKM GDAŃSK i pół godziny PKSem).
mimowoli 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 13, 2015 13:46
Posty: 252
Skąd: Gdanska

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 21:30    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

espegd napisał:
Wysypiskiem czuć czasami kilka razy w miesiącu, czasami raz w miesiącu. Zależy jak wiart wieje. Sklepy w weekend do 22 czynne, dość krótko jak ktoś chce pobalować Razz

komunikacja totalna porażka. Dzisiaj nie odpalił mi samochód i pierwszy raz od dawna musiałem pojechać komunikacją do centrum, zeszła mi godzina na dojazd. Pracuję poza Gdańskiem, dojeżdżam 30km i autem jadę 30 minut, a dzisiaj złom nie odpalił i jechałem 1,5h (godzinę ZKM GDAŃSK i pół godziny PKSem).


oja :/ no to współczuję bo jednak cena jest związana bezpośrednio ze względu na położenie osiedla. Zakładam śmiało, ze prawdopodobnie nasze osiedle rozwinie się tak jak Orunia Górna ale ze znakomitą komunikacją Smile

takim optymistycznym aknentem zycze miłego wieczoru Wink
espegd 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 08, 2014 11:32
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 12:06    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Ja mieszkam półtora roku na LW, nie jest najgorzej, ale mieszkałem na Chełmie, w starej i wielkiej spółdzielni mieszkaniowej i wiecie, mimo iż walą tam też w ciula, to o wiele lepiej tam się mieszkało. Poza tym stara już w miarę rozwijająca się dzielnica i rzut beretem do centrum. Szybki dojazd komunikacją miejską.

Osiedle LW jest bardzo kiepsko skomunikwane, czasami na autobus trzeba czekać pół godziny. Pracuje poza miastem i dojeżdzam samochodem, dojazd do pracy 30km zajmuje mi pół godziny. Dojazd do centrum komunikacją miejską zajął mi ostatnio godzinę. No ale kiedyś tam mają coś budować, co i tak nie przyśpieszy dotarcia do centrum, lecz do wrzeszcza. Dla mnie w ogóle kierunek nie jest pożądany.

Na szczęście nie jest to moje docelowe mieszkanie, zamierzam je w ciągu najbliższych 2-3 lat sprzedać i przeprowadzić się raczej na Chełm.

Bliski dojazd do trasy W-Z super, ale wyjazd z osiedla zajmuje rano 20 minut na ulicę Jabłoniową w godzinach porannego szczytu. 20 lat temu to na jabłoniowej mało co jeździło, teraz to jest droga dojazdowa do obwodnicy i fashion houseów i innych marketów Szadółkowych.

No i co najważniejsze, smród - też nie jest z nim najgorzej, ale lipcowe ulewy powodują, że człowiek siedzi w zamkniętym mieszkaniu bo nie zniesie smrodu. Różnie z tym jest, zalezy jak zawieje.
jezyk13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 17, 2013 21:03
Posty: 80
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 0:39    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Dla osób szukających mieszkań na parterze z tzw. ogródkiem lokatorskim proponuje zobaczyć nowe mieszkania na parterze ul. Lawendowe W... 13.
Tak żeby wiedzieć co się kupuje i mieć świadomośc czemu tu jest tak tanio Very Happy
sobota 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Kwi 03, 2016 8:18
Posty: 110
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 7:48    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

A co się dzieje?
taysi1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 13:23
Posty: 3
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 13:36    Temat postu: Nowe mieszkanie- Pytnia.

Witam, planuję zakup mieszkania na osiedlu lawendowym. Jednakże przed wyborem mieszkania chciałbym dowiedzieć się czegoś od osób już tam mieszkających. Zastanawiam się na nad skrajnym mieszkaniem na ostatnim piętrze i teraz czy występują problemy z dachem jeśli tak to jak "sprawnie" funkcjonuje administracja z ewentualnymi naprawami i czy budynek jest dobrze zaizolowany termicznie. Interesuje mnie również izolacja akustyczna pomiędzy mieszkaniami czy są one wyciszone czy jednak będę słyszał np. głośno grający tv u sąsiada (co niejednokrotnie zdarzyło mi się w innych blokach). Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
jezyk13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 17, 2013 21:03
Posty: 80
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 19:48    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

sobota napisał:
A co się dzieje?

Po prostu zaciekawiło mnie jedno z mieszkań parterowych (jednak to blok 11 nie 13), które bardziej przypomina suterenę niż pełnoprawny lokal mieszkalny. Juz wcześniej były lokale z widokiem na skarpę za oknem, ale to wg mnie przebija wszystkie dotychczasowe (z jednej strony mur oporowy, z drugiej wejście do klatki a od frontu schody wejściowe do klatki)
Mam tylko nadzieję że właściciel był tylko świadom że tak to będzie wyglądał a i cena była okazyjna...



Zdjęcie0211.jpg

Zdjęcie0211.jpg





Zdjęcie0211.jpg

Zdjęcie0211.jpg


mimowoli 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pon Lip 13, 2015 13:46
Posty: 252
Skąd: Gdanska

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 19:56    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

czuje sie wezwany do tablicy w związku z tym, ze mam szczytowe, narożne mieszkanie na ostatnim piętrze.

w lato upał nie do zniesienia bez klimy cięzko, zimą- troche chlodniej niż niżej.

dach nie przecieka jednak rozwiązanie jakim sa wspusty dachowe i ich wykonanie to tragedia- regularnie zalane szachty, woda wylewała się na korytarz i wlewa do mieszkań.

co do administracji powierzonej przez dewelopera- masz kilka wątków na tym forum. Kazdy temat konczy się tak samo, problemy z przejrzystoscią dokumentacji, prawnicy, kancelarie, prokuratura. Poczytaj sobie to forum to byc moze sobie jakąś opinie wyrobisz mając głowe na karku. Przejdz sie po osiedlu popatrz jaki bajzel jest z miejscami postojowymi- a bedzie jeszcze gorzej. Niska cena sprowadza spory procent ludzi z brakiem kultury (społecznej) co niestety widac jak na dłoni.

spróbuj wyjechac z osiedla w godzinach w ktorych jezdzisz do pracy, z dziecmi, po zakupy, w dni powszednie i pod koniec tygodnia, przeciskać się z debilami w wąskich pozastawianych uliczkach Wink

izolacja miedzy mieszkaniami jest zgodna z PN więc nie mozna sie przyczepić, jednak nie wiesz jaki sąsiad sie trafi i czy da się go wychowac Wink

moim zdaniem, z perspektywy- albo warto poszukac czegos droższego albo czegoś mniejszego unikając wielu trosk, zmartwień i znaków zapytania wychodzących 'w praniu'.
taysi1 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 13:23
Posty: 3
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Nie Lut 12, 2017 22:40    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Dzięki za odpowiedź i zobrazowanie sprawy. Trochę zmartwiła mnie ta informacja o słabym odprowadzaniu wody.

Korkami sie nie martwię bo do pracy ruszam ok 9 (zresztą korki to zmora większości osiedli), planuję zakupić 2 miejsca parkingowe także z parkowaniem też nie powinno być problemu.

Co do sąsiadów na piętrze będzie tylko 1 do mnie przyległy z 70m2... chociaż, lepiej nie zapeszać.


Ostatnio zmieniony przez taysi1 dnia Mon Feb 13, 2017 21:44, liczba edycji: 1
pokrak 
   

VIP


Dołączył: Wto Gru 02, 2008 7:39
Posty: 686
Skąd: Jabłoniowa

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 7:26    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

czy mozecie otworzyc zdjecia z tego postu ? u mnie nie dziala podobnie jak i z innych zreszta od jakiegos czasu..
dorsli 
   

Bywalec


Wiek: 55
Dołączył: Wto Lis 27, 2007 23:30
Posty: 34

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 20:53    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

pokrak napisał:
czy mozecie otworzyc zdjecia z tego postu ? u mnie nie dziala podobnie jak i z innych zreszta od jakiegos czasu..


U mnie też nie działa, nie otwierają się żadne zdjęcia Sad
jezyk13 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lis 17, 2013 21:03
Posty: 80
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 22:27    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

Dziwne, dodając załącznik, w podglądzie widziałem to zdjęcie, a teraz faktycznie go nie ma... trudno, trzeba iść osobiście na spacer wokół nowo oddanych bloków Very Happy
Lawenda123 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Sty 11, 2015 19:54
Posty: 12
Skąd: Lawendowe Wzgórza

PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 10:20    Temat postu: Re: Lawendowe Wzgórza - jak się mieszka?

By dodawać zdjęcia w taki sposób by były one widoczne dla reszty użytkowników forum trzeba je najpierw załadować na jakimś wybranym serwerze do zdjęć ( jest tego w sieci mnóstwo np. https://zapodaj.net/) następnie wygenerowany link trzeba wkleić w naszego posta i powinno działać Smile


PS. Co do tych nowych "mieszkań" parterowych widać ze tam gdzie topnieje i robi sie jezioro zamiast ogródka kopana jest fosa i wkładana rurka drenarska - szkoda że tylko w niektórych ogródkach.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama