portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wspólnota Jabłoniowa 25 » Forum » Szlaban
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Szlaban

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
kozeiro 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Cze 17, 2013 17:18
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 8:19    Temat postu: Szlaban

witam,

zanim każdy podejmie decyzję prosze o komentarz.

Pomysł szlabanu nie jest zły ale zważywszy na ruch jaki jest co rano i po południu przez auta jadące do przedszkola może powstać problem korków.

I pytani ekto pokrywa koszty pilotów dla kożystających z przedszkola?
niechcemisie 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 23, 2013 10:14
Posty: 301
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 22:21    Temat postu: Re: Szlaban

Zamiast pytać na forum, zapytaj u źródła, bo tu wszystko jest inwigilowane Smile
prezesy 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Lis 16, 2012 22:25
Posty: 271
Skąd: Zaspa ---> lawendowe

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 22:40    Temat postu: Re: Szlaban

Cytat:
I pytani ekto pokrywa koszty pilotów dla kożystających z przedszkola?

ja dzis w tej sprawie dzwoniłem do P.administracji do przedszkola będą mieli pilota TYLKO pracownicy i dyrekcja. a sam pomysł szlabanu podoba mi się w 100%, do tego dowiedziałem się ze jest jest oferta odnośnie kamer maja być trzy jedna od strony placu zabaw dwie od parkingu, czekają jeszcze na zainstalowanie dostępu do internetu dla kamer w klatce B i zaczynają działać z instalacja (czy jakoś tak)
mieszkaniecB2-2 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Sty 31, 2014 9:26
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 15:25    Temat postu: Re: Szlaban

Pilota do szlabanu będą mieli tylko właściciele lokali mieszkalnych oraz właściciel przedszkola (dyrektor i personel).
Takie jest założenie.
Dzieci będą doprowadzane przez rodziców lub opiekunów spacerkiem.

Ponadto, należy pamietać, że to jest działka J25 (współwłasność wszystkich J25). Wszelkie naprawy, utrzymanie drogi oraz oświetlenie ponosi każdy właściciel J25 zgodnie z udziałem w nieruchomości wspólnej.

Rozmawiałam z p. Anią oraz z p. Okońskim w sprawie współodpowiedzialności , a raczej ponoszeniu kosztów utrzymania drogi w zakresie naprawy i odsnieżania itp. , oraz oświetlenia również przez właściciela przedszkola ( w swoim udziale).

Po wielokrotnych rozmowach, temat nareszcie ruszył.

Wiem, że dyrektor jest przychylny co do takiego projektu. Rozmowy są prowadzone.

Ważne jest. tez , aby własciciele mireli coś w tej sprawi do powiedzenia.
Proponuję aby sie wypowiedzieli się na ten temat inni własiciele.
bbgirl 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 18, 2013 21:55
Posty: 90
Skąd: gdańsk lawendowe wzgórza

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 20:50    Temat postu: Re: Szlaban

Nie wiem jak wy ale ja w akcie podpisywałam służebność przejazdu do przedszkola, więc uważam że jest to równoznaczne z udostępnieniem klientom placówki przejazdu...

jestem za udostępnieniem pilotów do szlabanu lub kodu rodzicom dzieci z przedszkola/żłobka

Jestem zarówno mieszkanką 25 jak mamą dzieci z naszego przedszkola...

Musicie sobie zdawać sprawę, że takim ruchem możemy się przyczynić do zamknięcia (upadku) placówki. Większość z Was jest młoda i nie mam dzieci. Chciałabym Wam zwrócić uwagę, że nasze przedszkole to jedna z lepszych jak nie najlepszych placówek tego typu w Gdańsku.

Jest to przedszkole prywatne, część osób dowozi dzieci z odległych dzielnic. Są to raczej ludzie wygodni... choć sama jak miałabym nieść dziecko żłobkowe od parkingu sklepowego (bo niby gdzie maja parkować???) to raczej bym się nie zdecydowała...
markus80 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 25, 2013 20:31
Posty: 171
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 20:59    Temat postu: Re: Szlaban

Dla tych którzy nie mieszkali na osiedlu ze szlabanem podpowiedź ze jest to wielkie utrudnienie dla np waszych znajomych rodziny pizzermenow kurierów itp. Mieszkałem ze szlabanem i bylo ciagle szukanie pilotów. Gdy zabraknie prądu moze byc problem. Były ciagle naprawy bo czas leci szybko wiadomo ze nie za darmo. Nie zapominajmy o sluzebnosci przejazdu ze wzgledu na przedszkole tak więc nie moze byc opcji ze rodzice dzieci z przedszkola nie wjadą na nasz teren i dobrże o tym widzieliście przed podpisaniem umowy.
sbapol 
   

VIP


Wiek: 43
Dołączył: Wto Sty 19, 2010 20:56
Posty: 811
Skąd: Jasień

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 21:14    Temat postu: Re: Szlaban

Ok,sorki,za złośliwość. J25 to nie J23.

Ostatnio zmieniony przez sbapol dnia Wed Jun 25, 2014 22:17, liczba edycji: 1
3524878
markus80 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 25, 2013 20:31
Posty: 171
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 21:24    Temat postu: Re: Szlaban

Cos ci sie kolego pomyliły osiedla chyba ze sprawa naszego pomysłu cię dotyczy?
zdzichuBG 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 22, 2010 22:03
Posty: 1014
Skąd: GLW

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 21:29    Temat postu: Re: Szlaban

bbgirl napisał:
służebność przejazdu do przedszkola, więc uważam że jest to równoznaczne z udostępnieniem klientom placówki przejazdu...

Służebność przejazdu przysługuje właścicielowi przedszkola, nie jego klientom.
Przy okazji, w czasie jak dojazd był przez J-23, szlaban miał mechanizm zegarowy otwierający przejazd w godzinach pracy przedszkola. Zamykał się na wieczór i noc.

_________________
:wq
Radny Dzielnicy Jasień
markus80 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 25, 2013 20:31
Posty: 171
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 21:46    Temat postu: Re: Szlaban

Tez nie jesteś mieszkańcem naszej wspólnoty? W akcie notarialnym napisano nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo przejazdu i przechodu nieruchomosci wladajacych przez właścicieli nieruchomosci mieszkańców oraz inne osoby w tym w szczególności klientów i interesantów instytucji edukacyjnych (przedszkoli i szkół itp)
zdzichuBG 
   

VIP


Dołączył: Sob Maj 22, 2010 22:03
Posty: 1014
Skąd: GLW

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 21:55    Temat postu: Re: Szlaban

A to sorry, wcześniej Robyg stosował inną formułkę. Kolejna rzecz, której się nauczyli.
_________________
:wq
Radny Dzielnicy Jasień
Dziubeleczek 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Czw Maj 01, 2014 11:29
Posty: 68
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 22:30    Temat postu: Re: Szlaban

No to otwieramy szlaban o 6:30 i zamykamy go o 17:30, a jak przyjdzie w grudniu/styczniu -20 i po godzinie 18 ( jak mechanicznie się zamknie ) albo przed 6 nie będzie chciał się otworzyć to będzie tylko K%$#a po co mi to było... I telefon do szefa "no wybacz nie mam prądu w szlabanie i przyjadę jak go otworzą..."

Skoro ma być udostępniony dla klientów to bez sensu go instalować i do miesięcznych kosztów dojdzie powiedźmy 15zł. To za te 15zł to wolę płacić na wybudowanie miejsca sportu ( boiska multifunkcyjnego ), by takie osoby jak wyżej komentującą ( nie mieszkające w J25 ani w na osiedlu LW ), że każdy z LW jest zły nie miały powodów do odzywania się.

A przy okazji taki dział jak "Wspólnota Jabłoniowa 25" powinna być tylko dla mieszkańców J25, a nie dla każdego...
bbgirl 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 18, 2013 21:55
Posty: 90
Skąd: gdańsk lawendowe wzgórza

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 22:46    Temat postu: Re: Szlaban

no właśnie jak to zrobić żebyśmy mieli jakiś "kod dostępu"do naszego forum 25?????
bbgirl 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Sie 18, 2013 21:55
Posty: 90
Skąd: gdańsk lawendowe wzgórza

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 22:56    Temat postu: Re: Szlaban

widziałam na forum Widzących że każda wspólnota ma swoje loginy wejścia...
markus80 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 25, 2013 20:31
Posty: 171
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Cze 25, 2014 22:56    Temat postu: Re: Szlaban

U mnie w firmie stoi taki szlaban koszt razem z montażem wyniósł nie całe 12 tys. W sumie robyg stawia tak wiec nibynbez znaczenia ale to kasa wydana na nasza wspolnote a wolalby, tez silownie....ale do rzeczy? Po dwóch latach zostal uszkodzony szkodę wyceniono na 5 tys. Sprawca sie przyznał a za szkodę nie mogl zapłacić bo nie miał tyle - bądź nie chciał, nie ważne. Na LW naprawia wspólnota i ewentualnie dochodził swoich praw jezeli wiadomo kto tonzrobil. Na pogodnym jak mieszkaliśmy tez byl uszkodzony ale brak kamer dało możliwość do ucieczki bezkarnie i kto za to zapłacił?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama