portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Lawendowe Wzgórza - sprawy osiedlowe » Forum » Flagi Narodowe
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Flagi Narodowe

     Odpowiedz do tematu    

Czy administracja powinna dbać o wywieszanie biało-czerwonych flag w święta narodowe?
  Tak! Koniecznie!
  Nie mam zdania. Niech każdy mieszkaniec sam sobie wywiesza jak chce.
  Nie powinna.
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 21:38    Temat postu: Flagi Narodowe

Witam!

Niebawem kolejne Święto Niepodległości. Zastanawiam się czy gdzieś jeszcze na Lawendowych Wzgórzach, oprócz mojego balkonu, zatrzepoce Biało-Czerwona? Sam wywieszam flagę w święta narodowe, ale jakoś nie widzę innych na osiedlu a administracja chyba też ten fakt olała (wysłałem w tej sprawie zapytanie panu Markowi zastępującemu urlopowaną panią Anię). Confused Na naszych blokach nie ma chyba nawet uchwytów na flagi a moim zdaniem powinny być. Zachęcam sąsiadów do pójścia w moje ślady i chociaż wywieszania we własnym zakresie flag w odpowiednie dni (a teraz można mieć wywieszoną flagą cały rok!). Molestowanie administracji w tej sprawie również mile widziane. Wink

Pozdrawiam.

_________________
Katedra
siaras 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Pon Sie 23, 2010 8:13
Posty: 703
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 22:28    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Na moim balkonie flaga wisi w każde święto narodowe.
Jeżeli chodzi o uchwyty na flagi to robal nie wie co z tym zrobić - sprawę poruszaliśmy już 2 lata temu... niestety wizja robalowego architekta nie przewidziała miejsca na uchwyty a elewacja puki co jest na gwarancji, więc nie można w niech za bardzo wiercić.

_________________
zero stresu, zero złości, wywalone po całości Wink
nowyjabloniowa 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Maj 24, 2013 7:48
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 7:45    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Nudny jesteś już z tym robalem - zmień płytę.
Jak chcecie mieć w swojej wspólnocie flagi to zamontujcie sami uchwyty - na pewno będą miały wszystkie potrzebne normy, certyfikaty. Jestem przekonany, że robyg nie będzie robił z tego powodu problemów.

... i "póki" - członku Siaras.
siaras 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Pon Sie 23, 2010 8:13
Posty: 703
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 8:59    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

no właśnie chcielibyśmy założyć takie uchwyty we własnym zakresie... ale do czasu upłynięcia gwarancji/rękojmi na elewację nie można z powodu przytoczonego powyżej.

i tylko tyle w temacie.

_________________
zero stresu, zero złości, wywalone po całości Wink
hubeliusz 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 22, 2013 18:07
Posty: 245
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 9:28    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Kiedyś była mowa o mocowaniu czegokolwiek do elewacji. I ktoś tam napisał, że Robal zgodził się na montaż, ale narzucił użycie konkretnych kołków żeby nie stracić gwarancji... Nie można zrobić tego samego z uchwytami?

Nie pamiętam już czego to dotyczyło.
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 11, 2013 23:00    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

siaras napisał:
Na moim balkonie flaga wisi w każde święto narodowe.
Mam nadzieję, że dzisiaj widziałem ją spacerując po osiedlu. W sumie z moją i Twoją zarejestrowałem trzy na osiedlu... Może gdzieś jeszcze były, ale nie sądzę...

Pan Marek w odpowiedzi na moje zapytanie napisał, że administracja nie ma obowiązku wywieszania flag a poza tym wielu mieszkańców sobie tego nie życzy... Rolling Eyes Co do pierwszego to, niestety, ma rację, ale i tak w sumie powinna (w końcu to Święto Narodowe). Co do drugiego to poprosilem o podanie źródła jego informacji. Cool Ciekawe co odpisze.
siaras 
   

VIP


Wiek: 40
Dołączył: Pon Sie 23, 2010 8:13
Posty: 703
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 9:19    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

hubeliusz napisał:
I ktoś tam napisał, że Robal zgodził się na montaż, ale narzucił użycie konkretnych kołków żeby nie stracić gwarancji... Nie można zrobić tego samego z uchwytami?


heh... temat poruszany podczas spotkania + złożone pismo - tradycyjnie bez odpowiedzi.... naprawdę myślisz, że nie spróbowaliśmy?? Smile


Mar_Yo napisał:
Mam nadzieję, że dzisiaj widziałem ją spacerując po osiedlu. W sumie z moją i Twoją zarejestrowałem trzy na osiedlu... Może gdzieś jeszcze były, ale nie sądzę...


W mojej klatce naliczyłem 3szt. z tego w moim pionie 2szt (jedna nad drugą) Smile
hubeliusz 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Sty 22, 2013 18:07
Posty: 245
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 9:31    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Mar_Yo napisał:
wielu mieszkańców sobie tego nie życzy


A skąd to wie? Była jakaś sporządzona przez nich ankieta? Jakakolwiek wcześniejsza rozmowa z nimi na ten temat?


Mar_Yo napisał:
administracja nie ma obowiązku wywieszania flag


A to nie zależy przypadkiem od tego co jest w umowie z administracją? Jeśli mieszkańcy będą tego chcieli to można powiedzieć, że albo dopisują to do obowiązków, albo nara. Na pewno znajdzie się inna firma, dla której wywieszanie flagi nie będzie problemem.

EDIT: W zasadzie szkoda, że ta ankieta nie jest sformułowana "Czy chcesz żeby w święta narodowe były wywieszane flagi przy klatkach?". Bo tak nie wiadomo czy ten jeden głos na nie oznacza "nie chcę żadnej flagi", czy może "chcę flagę, ale nie powinna tego robić administracja".
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 12, 2013 21:19    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

siaras napisał:
Mar_Yo napisał:
Mam nadzieję, że dzisiaj widziałem ją spacerując po osiedlu. W sumie z moją i Twoją zarejestrowałem trzy na osiedlu... Może gdzieś jeszcze były, ale nie sądzę...


W mojej klatce naliczyłem 3szt. z tego w moim pionie 2szt (jedna nad drugą) Smile
A to mogłem nie zauważyć bo przechodziłem od strony balkonów i wieczorem. No, ale zawsze do przodu. Wink

hubeliusz napisał:
Mar_Yo napisał:
wielu mieszkańców sobie tego nie życzy


A skąd to wie? Była jakaś sporządzona przez nich ankieta? Jakakolwiek wcześniejsza rozmowa z nimi na ten temat?
No na to mi nie odpowiedział. Ale sam ponoć flagę wywiesił. Smile


hubeliusz napisał:
Mar_Yo napisał:
administracja nie ma obowiązku wywieszania flag


A to nie zależy przypadkiem od tego co jest w umowie z administracją? Jeśli mieszkańcy będą tego chcieli to można powiedzieć, że albo dopisują to do obowiązków, albo nara. Na pewno znajdzie się inna firma, dla której wywieszanie flagi nie będzie problemem.
Być może zależy to od umowy. Nie wiem.

hubeliusz napisał:
EDIT: W zasadzie szkoda, że ta ankieta nie jest sformułowana "Czy chcesz żeby w święta narodowe były wywieszane flagi przy klatkach?". Bo tak nie wiadomo czy ten jeden głos na nie oznacza "nie chcę żadnej flagi", czy może "chcę flagę, ale nie powinna tego robić administracja".
Mnie się wydaje, że gdyby ktoś chciał flagi, ale nie wywieszanej przez administrację to sam by ją sobie wywiesił. Zresztą często jest tak, że flagi wiszą w uchwytach przy wejściach itp. i na balkonach, ścianach, przy oknach mieszkańców.
_________________
Katedra
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 02, 2014 10:23    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Witam

Wczoraj troszkę chodziłem po LW, aczkolwiek bardziej w okolicy sklepów. Jakoś za bardzo flag nie zauważyłem (sam oczywiście wywiesiłem). Mam nadzieję, że dzisiaj, a zwłaszcza jutro ich przybędzie. Smile Cool

Pozdrawiam

_________________
Katedra
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 29, 2015 11:57    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Witam.

Przypominam o zbliżających się Świętach! Jescze zdążycie z zakupem flag!

Myślę, że dobrze by było aby nasza wspólnota (J 15,17 i 19) zadecydowała o montażu uchwytów na flagi narodowe oraz zakupie i wywieszaniu odpowiedniej ich ilości w święta państwowe. Wówczas wyglądałoby to naprawdę ładnie i świątecznie (tak jak na bloku WM Jabłoniowa 23).

Na koniec ciekawy pomysł z Radio Gdańsk. Smile

_________________
Katedra
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 02, 2017 10:32    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

Dzisiaj Dzień Flagi RP. Jak by ktoś nie wiedział jak prawidłowo wywieszać flagę niech zajrzy tutaj. Namawiam też wszystkich do wywieszania flag w święta państwowe. Naszej administracji nie można się o to doprosić...
_________________
Katedra
espegd 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 08, 2014 11:32
Posty: 247
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 9:51    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

znalazłem wczoraj flagę na skarpie przy budynku LW12, jakby ktoś szukał, do odbioru u mnie. Wink

Co do wieszania na balkonach, ja mam zamontowany uchwyt ze stali nierdzewnej (mocowany do balustrady bez żadnej ingerencji), nabyłem na allegro za jakieś 30zł z przesyłką.
Mar_Yo 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 16, 2013 22:08
Posty: 150
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Maj 13, 2017 10:03    Temat postu: Re: Flagi Narodowe

espegd napisał:
Co do wieszania na balkonach, ja mam zamontowany uchwyt ze stali nierdzewnej (mocowany do balustrady bez żadnej ingerencji), nabyłem na allegro za jakieś 30zł z przesyłką.
Będę musiał to przemyśleć. Dzięki za podpowiedź. Smile

Wczoraj zauważyłem, że na balkonie bloku Jabloniowa 13 wisi flaga. Fanie, tylko właściciel mógłby się nią trochę zaopiekować - wyprostować i odświeżyć.

_________________
Katedra
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama